|
 
 

01

APIE STOVYKLĄ

Kino stovykla yra „Meno avilio“ organizuojamas tarptautinis vasaros renginys, kviečiantis neformaliam dialogui gamtoje kasmet vis kita tema. Kino kūrėjai čia pristato savo filmus ir dalyvauja diskusijose, kino tyrinėtojai skaito specialiai stovyklai ruoštus pranešimus, stovyklautojai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse. Dieną čia galima atsipalaiduoti prie ežero, o vakarais – pasiklausyti muzikos ir pašokti.

 

Nuo 2010 metų rengiamos stovyklos temos buvo: „Kino žanrų ribos“, „Kinas ir laisvė“, „Kinas ir istorija“, „Kinas ir garsas“, „Kinas ir kūnas“, „Kinas ir politika“, „Kino akis“, „Sveiki atvykę į Antropoceną“.

 

Šių metų stovyklos tema – „Netobulas kinas“. Tačiau kas tai yra? „Netobulumas“ gali būti susijęs su filmo kūrimo procesu, kai ieškoma savos, nekonvencinės kino kalbos, laužomos nusistovėjusios taisyklės. Galbūt netobulumas kine – tai pasipriešinimas tvarkingam medžiagiškumui, kai raižomos kino juostos, skaitmeniniais būdais gadinami video? Apskritai netobulas kinas yra opozicija primestam normatyvumui, kontrolei, galios struktūroms. Kaip atsiranda marginaliniai kino judėjimai ir bangos? Kaip dirba mažo biudžeto filmų kūrėjai, sąmoningai atsisakę kūrybinę laisvę varžančių didelių finansinių mechanizmų?

 

Nenorėdami įstatyti „netobulo“ kino į rėmus, kviečiame kartu ieškoti netobulos netobulo kino idėjos.

 

02

SVEČIAI

PEGGY AHWESH

Peggy Ahwesh yra amerikiečių menininkė, savo kūryboje naudoja įvairias medijas bei taiko apropriacijos, žaidimo žanrais, drama ir improvizacijos strategijas. Jos kūryba yra susijusi su kultūrinio identiteto ir moters tapatumo paieškomis.

JEM COHEN

Jemas Cohenas filmuoja gatvėse – dokumentuoja išmestus daiktus, nepastebimus žmones, atsitiktinį meną, kasdieniškus momentus. Afganistano kilmės Niujorke gyvenantis menininkas savo filmais etnografiškai tyrinėja sunkiai kategorizuojamas vietas, nematomus veiksmus ir atsitiktines žinutes, perteikiančias erdvių ir žmonių esmę.

AZIN FEIZABADI

Azinas Feizabadi yra Berlyne gyvenantis Irane gimęs menininkas. Savo filmais, instaliacijomis ir performansais, balansuodamas tarp faktų ir fikcijos, poetikos ir politikos, Feizabadi siekia kurti alternatyvią istoriją.

ERIKA BALSOM

Erika Balsom yra kuratorė ir kino tyrinėtoja, Londono Karališkajame koledže dėsto judančių vaizdų ir eksperimentinės dokumentikos istoriją.

ADAM AND ZACK KHALIL

Adamas ir Zackas Khalilai, pasitelkę humorą ir transgresiją, kuria netradicinės etnografijos filmus, kuriuose tyrinėja indėnų pasaulėžiūrą, bei siūlydami alternatyvias istorijos sampratas, siekia įveikti įprastas istorijos autoriteto formas.

HERB 

SHELLENBERGER

Herbas Shellenbergeris yra kuratorius ir rašytojas iš Filadelfijos, gyvena ir dirba Londone. Pagrindinės temos: eksperimentinė animacija, kinas meno erdvėse.

MIRIAM DE ROSA

Miriam De Rosa yra kino tyrinėtoja ir profesorė postkaitemeninių kultūrų (angl. Postdigital Cultures) centre, Konventrio universitete. Ji rašo apie eksperimentinį kiną, kino teorijas ir medijas, taip pat kuruoja parodas.

ED HALTER

Edas Halteris yra Niujorke gyvenantis kino kritikas ir kuratorius, kino ir video meno projektų erdvės Šviesos industrija įkūrėjas ir direktorius. Jis dėsto kino ir elektroninio meno fakultete Bardo koledže, Niujorke.

MARIA

VINOGRADOVA

Maria Vinogradova yra kino ir medijų istorikė, besigilinanti į filmų kūrimo praktikas, išeinančias už didelės produkcijos rėmų buvusiose Tarybų Socialistinėse Respublikose.

MICHAEL CHANAN

Michaelas Chananas - dokumentinio kino kūrėjas, kritikas, knygų bei straipsnių apie kiną ir medijas, ankstyvąjį kiną, Kubos kiną, garso įrašymo istoriją autorius ir leidėjas.

ANDRĖJA ŠALTYTĖ

Andrėja Šaltytė studijavo tapybą Vilniuje ir tarpdisciplininį meną Leipcige. Neseniai pabaigė savo pirmąjį filmą apie rytų Ukrainos kaimo gyventojų santykį su kalba. Šiuo metu kuria antrąją filmo dalį.

IEVA BALODE

Ieva Balode yra menininkė ir kino kuratorė, dirbanti su analoginiu vaizdu. Ji įkūrė Baltic Analog Lab - menininkų kolektyvą, kuriantį platformą analoginio kino kūrybai, tyrinėjimui ir edukacijai. Ji taip pat yra eksperimentinio kino festivalio „Process“ direktorė. 

 

03

PROGRAMA

Ketvirtadienis, Rugpjūčio 9 d.

 

Ekskursija po apylinkes

18:00

Netobulas kinas. Kelios istorijos. Trumpas Luko Brašiškio pranešimas ir diskusija su lietuvių kino kūrėjais

19:00

Andrėjos Šaltytės filmo instaliacijos „7-asis linksnis“ pristatymas

20:30

Filmo „Trečiasis pasaulis, Trečiasis Pasaulinis Karas" (Julio García Espinosa, 1970, 90 min.) peržiūra, pristato Michael Chanan

21:30

Penktadienis, Rugpjūčio 10 d.

 

Pusryčiai

10:00

Skirtingi, bet lygūs: mėgėjiško kino klubai sovietmečiu ir netobulo kino kūrimo kultūra, Marijos Vinogradovos pranešimas.

11:00

Netobulumo politika: Angela Ricci Lucchi and Yervant Gianikianų filmai ir rasta medžiaga, Miriam De Rosa  pranešimas

12:30

 

Pietūs

14:00

Netobulas atitikimas: video miksas kaip kuratoriaus metodologija, Herbo Shellenbergerio pranešimas ir kuruota filmų programa

15:30

Filmų kūrėjos Peggy Ahwesh pranešimas „Užrašai apie fragmentus" ir Ahwesh bei Maya Deren filmų peržiūra. Diskusiją moderuoja Erika Balsom

17:00

 

Vakarienė

19:00

Kinas ir atsitiktinumas: pokalbis su kino kūrėju Jem Cohen ir jo filmų peržiūra

20:00

Muziką renka Herbas Shellenbergeris ir Filomino DJ’s

22:30

Šeštadienis, Rugpjūčio 11 d.

 

Pusryčiai

09:00

Baltic Analog Lab: Latvijos kino kolektyvo atrinkta Baltijos eksperimentinio kino programa ir pristatymas

10:30

Šv. Tula - netobulo kino globėja: Peggy Ahwesh prisiminimai apie Adolfą Meką bei Aleliuja kalvoms (Adolfas Mekas, 1963, 88 min) peržiūra

12:30

 

Pietūs

14:30

Netobulas atitikimas: video miksas kaip kuratoriaus metodologija, Herbo Shellenbergerio pranešimas ir kuruota filmų programa

16:00

Kamera kaip ginklas čiabuvių filmuotojų filmuotojų rankose, Adamo ir Zacko Khalilų filmų INAATE/SE (2016, 68 min) ir Civilizacija be paslapčių bei jos smurtas (2018, 10 min) peržiūra bei pokalbis su kūrėjais, kurį moderuoja Leo Goldsmith

17:30

 

Vakarienė

19:30

Materija ir Uchronia, Azin Feizabadi pristato savo filmą UCHRONIA (2018)

20:30

 

Mekas Duo koncertas

22:30

Muzika renka Matas Aerobica

23:30

Sekmadienis, Rugpjūčio 12 d.

 

Pusryčiai

10:00

Pasiūlymai netobulumo technologijos tema ir baigiamoji diskusija, kurią moderuoja Erika Balsom ir Ed Halter

12:00

Veiklos kitose erdvėse

Radijo klausykla. Užmerkite akis ir atverkite ausis.

Specialiai kino stovyklai atrinkti tobuli ir nelabai garso pasakojimai iš Lietuvos ir kitur.

Pristato Vaida Pilibaitytė (LRT RADIJAS)

Penktadienį ir šeštadienį 11:00 val. koplytėlėje

Kūrybinės dirbtuvės su Azinu Feizabadi (reikalinga išankstinė registracija: giedre@menoavilys.org)

Penktadienį 12:30

 
04
INFORMACIJA

Atvykimas automobiliu

GPS kordinatės: 55.8114° N, 25.3675° E

Viešuoju transportu

 

Važiuoti autobusu iki Kamajų miestelio (Rokiškio kryptis), nuo Kamajų kursuos stovyklos autobusiukas. 

Stovyklavimas 

Palapinių miestelis nemokamas. Vieta palapinėms bus nurodyta specialiais ženklais. Saugokite gamtą ir teritoriją palikite švarią.

 

BILIETAI

 
05
KOMANDA

PROGRAMOS KURATORIAI

Lukas Brašiškis

Austė Zdančiūtė

ORGANIZUOJA

Gintarė Bidlauskienė

Giedrė Burokaitė

Dovilė Grigaliūnaitė

Žygimantas Jančoras

Goda Jurevičiūtė

Narius Kairys

Dainius Makūnas

Robertas Nevecka

Juozapas Paškauskas

Mantė Valiūnaitė

Austė Zdančiūtė

KOMUNIKACIJA

Gintarė Bidlauskienė

Dovilė Grigaliūnaitė

TECHNIKAS

Audrius Antanavičius

GRAFINIS DIZAINAS

Gailė Pranckūnaitė

Mislav Žūgaj

SAVANORIAI

Ona Kotryna Dikavičiūtė

Sima Jundulaitė

Dangiras Bugas

Julija Šilytė

Milda Valiulytė

Ugnė Balsytė

Elzė Marija Mažeikaitė

Aušra Umbrasaitė

 
06
RĖMĖJAI